Kroužky pro děti a dospělé

Vše o táborech a alších školních aktivitách

Proč naše kroužky?

Stručně, jasně a chytlavě popsat jednou větou, stejné délky pro všechny sloupce, protože kdo to má číst a vypadá to lépe.

Kreativita

Máme pro vás připraveny kurzy šití, keramiky, ale i tvorbu jednoduchých komiksů.
Hlasek - Ikonka domecek nejmensi

Vzdělávání

Rádi byste pomohli dětem s matematikou, nahlédli pod pokličku metody FIO, nebo chcete, aby se děti zdokonalily v angličtině s rodilým mluvčím? To vše nabízíme.
Hlasek - Ikonka domecek nejmensi

Talent

Talent není vše, talent je třeba podpořit, někdy i najít. 
Hlasek - Ikonka domecek nejmensi

Nabídka kroužků

hlásek

Šití pro radost – kroužek pro děti

Kroužek pro děti Hlásku i veřejnost.

Kurz šití pro kluky i holky je zaměřený na rozvíjení tvořivosti vašich dětí, naučí se základům šití a obsluze šicího stroje. Budeme si povídat o módě, materiálech a udržitelné módě. A hlavně! Ukážeme si, že šití a nošení oblečení vlastní výroby je radost:).

Budeme šít z kvalitních bio úpletů a bavlněných látek. Kurz probíhá v blocích, kdy je každý blok zaměřen na jeden hlavní výrobek.

Cena kurzu je 2 000 korun za jeden blok včetně materiálu a zapůjčení šicích strojů. Od třetí třídy.

Kurz vede Klára Horáková

 1. BLOK - Šití legín/ tepláků 15.9. / 22.9. / 29.9. / 6.10.
 2. BLOK - Šití tašky a peněženky 13.10. / 20.10. / 3.11. / 10.11.
 3. BLOK - Šití čepice, dárků a dekorací na Vánoce 24.11. / 1.12. / 8.12. / 15.12.

Pokud budeme mít prostor, ušijeme si ještě doplňky dle vlastní fantazie. 

Cena kurzu je včetně materiálů. 

Účast je podmíněna dokončeným očkováním, nebo testem z certifikovaného pracovište. 

Pravidelně středa 15:00 - 16:30. 

Tvůrčí středy pro maminky a jejich děti

Kroužek pro děti Hlásku i veřejnost.

Vždy první středu v měsíci od 17:00 - 19:30 v Klubovně na zahradě MŠ. 

Máte chuť tvořit společně se svými dětmi a v každodenním shonu si jen těžko najdete čas na to, abyste nakoupili materiál a zařídíli si vše tak, aby byla “pohoda tvořit”? Pokud ano, tak neváhejte a přihlaste se na kreativní workshopy v Hlásku. Přijďte si s dětmi užít radost ze společných chvil a krásných výrobků.

Cena kurzu je včetně materiálu a drobného občerstvení pro dvojici 500 korun.

6. 10. Květiny z filce

3. 11. Sisálový košík

1. 12. Výroba dvou bio krémů.

Kurz vede Klára Horáková 

Účast je podmíněna dokončeným očkováním, nebo testem z certifikovaného pracovište. 

Základy ilustrace a tvorby komiksu

Kroužek pro děti z Hlásku i veřejnost. 

Každou středu od 13:45- 14:45

Kurz má za cíl pomoci malým autorům lépe komunikovat prostřednictvím obrazů, vyjádřit své myšlenky a příběhy. Zhmotnit je do vizuální podoby, ale také zažít zábavu a příjemně strávit čas s uměním a příběhy.

Čeká nás seznámení s širší škálou technik vytváření komiksových příběhů (kresba tužkou, perem, pastelkami, vystřihování atd…).

Cena kurzu je 700 korun měsíčně.

Kurz vede Klára Horáková

Účast je podmíněna dokončeným očkováním, nebo testem z certifikovaného pracovište. 

Turisticko-sportovní kroužek

Pouze pro děti z Hlásku. Přednost mají vždy starší děti. 

Každé pondělí pro děti od 2. třídy. Scházíme se ve 14:30 na dvoře školy a vydáváme se poznávat naše okolí, ale i vzdálenější místa.

Co děláme?

 • Jezdíme na kolech,
 • lezeme po skalách,
 • plaveme,
 • běháme, 
 • učíme se orientovat na mapě i v přírodě, 
 • navštěvujeme sportovní akce,
 • hrajeme míčové hry v místní sokolovně.

Pondělí 15:00 – 18:00.

Cena 1200 korun/dítě/měsíc.

Kroužek vede Radim Vaculovič, Karel Franěk a Jan Kratochvíl. 

Anglická konverzace

Kroužek je pouze pro děti z Hlásku. 

Velmi oblíbené hodiny s rodilým mluvčím Danem Klikou. Probíhají v úterý, středu a čtvrtek.

Děti pracují ve dvojicích nebo v malých skupinkách. Cena konverzace se odvíjí od počtu dětí v hodině.

 • 2 děti – 1000 korun měsíčně/dítě,
 • 4 děti – 500 korun měsíčně/dítě.

Umístění do skupinky či dvojice se řídí dle ročníku, aktuálních znalostí dítěte a rozhodnutím pana učitele.  

Hudební kroužky pro děti

Nabízíme dětem možnost naučit se hrát na ukulele, kytaru nebo klavír. Děti mají připraveny vyučující bloky pro jednotlivce i dvojice. 

 • Hra na klavír - jednotlivci,
 • Ukulele a kytara - dvojice.

Cena KLAVÍR 1400 korun/dítě/měsíc.

Cena KYTARA 800 korun/dítě/měsíc.

Kroužkem provází paní Monika Doleželová a paní Monika Urbášková.

IT nejen pro budoucí ajťáky a Data Science

Kroužek IT je pro všechny děti, které baví tvořit na počítači a zkoušet, co ještě neumí. Budeme si hrát s roboty a učit se základy programování. Připravovat interaktivní hry pro kamarády a rodinu. Naučíme se pracovat s 3D tiskárnou. 

Kroužek Data science propojí obor statistiky a informatiky. Jde o rozšiřující učivo tematického celku RVP Matematika / Závislosti, vztahy a práce s daty. Budeme hledat význam dat, která nás obklopují, na která se zaměříme, případně která sami vytvoříme prostřednictvím vlastních průzkumů; data budeme zpracovávat a jejich význam zobrazovat převážně pomocí digitálních technologií ve formě grafů a diagramů, a to jednak v excelu, jednak v systému CODAP (Common Online Data Analysis Platform).

Kroužek probíhá pravidelně ve čtvrtek od 15:00 – 17:30.

Cena kroužku včetně programů a materiálu je 800 korun měsíčně/dítě

Kroužek vede Pavla Polechová a Tereza Chlebusová.

FIE pro dospělé

Moment, nechte mě přemýšlet!  O to by asi mělo jít ve škole především. Jen ve škole? 

Právě tato věta (v originále Just a moment… LET ME THINK! je mottem metody FIE (Feuerstein Instrumental Enrichment, tedy Instrumentální obohacování podle prof. Feuersteina).

Protože tato metoda může být přínosem pro kolektivy a týmy v jakémkoliv prostředí, nabízíme ji vedle pravidelného využívání v naší škole i dospělým. Klidné přemýšlení (a následné dobrovolné sdílení a diskuze mezi účastníky bez jejich vyvolávání) nad úkoly typu „papír a tužka" sestavenými tak, aby se postupně zvyšovala jejich náročnost i složitost, má za následek další rozvoj nepostradatelných duševních schopností: soustředění, udržení pozornosti, filtrování rušivých vlivů... To není vše.

Úkoly jsou seskupeny do 14 souborů (instrumentů) vždy s jedním hlavním záměrem. Například hlavním záměrem prvního instrumentu, Uspořádání bodů, je hledání vztahů, souvislostí a významů mezi zdánlivě nesouvisejícími jevy – v tomto instrumentu jsou to prostě body. Zamyšlení nad konkrétním problémem na papíře a poučení z něj má ale překvapivě často obecnou platnost. Více napoví úvodní setkání….   

 

K DISPOZICI MÁTE DVA TERMÍNY:

středa nebo čtvrtek od 18:00 – 20:00. Prosím napište svůj zájem o termín přes Edookit Tereze Chlebusové do 29. 9. 2021. Dle Vašeho zájmu rozhodneme preferovaný den.

Plavání

Každý pátek ve 13:00 vyrazíme od školy autobusem do Dobřichovic na bazén. Lekce plavání budou probíhat ve skupinkách maximálně po 7 dětech. Neplavci se naučí plavat, Plavci zdokonalí svůj styl. Navíc se všechny děti naučí kotouly, šipky a salta. Ukážeme si první pomoc ve vodě a dopomoc unavenému plavci. Návrat ke škole bude v 15:30.

Celým pololetním kurzem vás provede Tereza Chlebusová (20 let praxe, knížka Hrajeme si na plavání) a Hana Horáková (14 let praxe s výukou plavání dětí). Jsme zvyklé pracovat společně a těší nás, že se díky Hlásku opět můžeme sejít a dělat to co umíme nejlépe.

Čeká na nás 18 lekcí plavání, které zahájíme v pátek 1. 10. 2021 - 18. 3. 2022. 

Cena pololetního kurzu plavání je 7000 korun/18 lekcí. Děti mají k dispozici 2 lekce navíc jako náhrady v dalším termínu. 

Cena zahrnuje:

 • 1,5 hodiny pronájmu bazénu,
 • dopravu autobusem na plavání,,
 • lektory, 
 • Je možné hradit měsíčně 1400 korun / dítě / 5 splátek. 

Těšíme se na Vás Terka a Hanka.

Semináře

Každou středu od 13:45- 14:45

Kurz má za cíl pomoct malým autorům lépe komunikovat prostřednictvím obrazů, vyjádřit své myšlenky a příběhy a zhmotnit je do vizuální podoby, ale také zažít zábavu a příjemně strávit čas s uměním a příběhy.

Čeká nás seznámení se s širší škálou technik vytváření komiksových příběhů (kresba tužkou, perem, pastelkami, vystřihování ad…)

Cena kurzu je 600 korun měsíčně

Kurz vede Klára Horáková

FIE - Feuerstein Instrumental Enrichment (Feuersteinovo instrumentální obohacování)

Účast na setkáních věnovaných FIE je příležitostí dozvědět se více o tom, jak pracují Vaše děti… . 

Setkání FIE pro dospělé budou zahájena v říjnu 2021

Profesor Feuerstein již za druhé světové války nejen zpochybnil názory na stabilitu inteligence, ale postupně vyvinul vlastní metodu tzv. instrumentálního obohacování,která skutečně umožňuje inteligenci rozvíjet, a to v prostředí prostém jakéhokoliv hodnocení.  Nejprve velmi prosté, později bohatší úlohy, omezené zdánlivě na tužku a papír, umožňují aktivaci pestré palety kognitivních funkcí a hledání souvislostí, které rámec konkrétních úloh překračují. Své vlastní výroky, týkající se například řešení či řešitelnosti daného úkolu, se účastníci učí vnímat obecněji, posléze je přenést do jiného, pro ně zajímavějšího kontextu; nalezené souvislosti pak mohou využít pro orientaci ve vlastním životě i ve světě. Chyba poskytuje jak prostor pro komunikaci a posun vpřed, tak i možnost pracovat se svými emocemi (nepodléhat zklamání, budovat zdravé sebepojetí, nevzdávat se). 

Reuven Feuerstein (21. srpna 1921 – 29. dubna 2014) byl izraelský klinický, vývojový a kognitivní psycholog, známý především svou teorií o modifikovatelnosti inteligence. Dnes je modifikovatelnost inteligence potvrzena díky obrovskému pokroku neurověd s nástupem zobrazovacích metod. Funkční magnetická rezonance umožňuje zobrazení aktivních oblastí mozku při provádění určitého úkolu či stimulace. Díky ní víme, že mozek každého člověka “je plastický”, tj. že se může učit a zlepšovat i u jedinců s deficitem kognitivních funkcí, a to do posledních dnů života. Procesy učení můžeme de facto monitorovat.

Účast na setkáních věnovaných FIE je tak nejen příležitostí dozvědět se více o tom, jak pracují Vaše děti… 

Setkání FIE pro dospělé budou zahájena v říjnu 2021

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
bullhorncrossmenuchevron-down