NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Klára Horáková
Pozice:
metodička prevence, arteterapeutka, učitelka předmětu Tvorba

Moje role v Hlásku

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a teologii na Karlově univerzitě. Po vysoké škole jsem absolvovala dvouletý výcvik v arteterapii a artefiletice a nyní dokončuji pětiletý psychoterapeutický výcvik integrativního směru.

Jako metodička prevence se v Hlásku zaměřuji na klima ve třídách a tomu, jak se děti cítí, co potřebují a kde je možné je podpořit. Děti se na mne mohou obrátit kdykoli, když si potřebují popovídat a neví si rady s něčím, co je trápí. Pro třídy zajišťuji program zaměřený na spolupráci, komunikaci a vše, co souvisí s tím, aby se děti cítily v pohodě, bezpečí a měly chuť do učení.

Pro rodiče jsem tady vždy, když mají pocit, že se s jejich dítětem děje něco, čemu nerozumějí a co by mohlo souviset se situací ve třídě či škole.

V Hlásku současně pracuji v tandemu s Romanem jako vyučující předmětu “tvorba” a vedu arte skupinky.

Vždy mě velice zajímalo výtvarné umění a pozorvání toho, jaký vliv má na naše vnímání, chování a psychické rozpoložení. Jsem přesvědčena, že rozvíjení kreativity má hluboký a zásadní dopad na formování člověka a na jeho osobnost. Baví mě momenty radosti, které vidím u dětí i dospělých při tom, když jsou “ponořeni” do práce, která je baví a dává jim pocit štěstí. Mimo Hlásek pracuji na Filozofické fakultě v poradenském centru kampus Hyberná, kde vedu skupiny arteterapie a artefiletiky pro studenty a dále jsem součástí týmu sociální rehabilitace v Dobřichovicích.

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down