NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Lenka Bezděková
Pozice:
školní psycholožka, psychoterapeutka

Moje role v Hlásku

V Hlásku pracuji už 8. rokem. Znám všechny děti od školky do 5. třídy jménem, často i jejich sourozence a rodiče. Co mě na Hlásku pořád baví, je neformální rodinná atmosféra, přístup učitelů k dětem, který podněcuje jejich zájem a nutí je přemýšlet. Učení zvídavou formou, kde chyba je vlastně fajn, protože se z ní můžeme poučit a příště to udělat jinak. A prima parta kolegyň a kolegů, co se stále vzdělávají, posouvají dál a jsou pro mě inspirací.

Věřím tomu, že prostředí ve škole dítě hodně formuje. A že základem toho, abychom se mohli učit, je bezpečí a důvěra. V poradenském centru školy Hlásek se snažím právě o to, aby se děti ve škole cítily dobře, uměly mluvit o emocích, snažily se jim rozumět, mohly je svobodně projevovat a také je reflektovat. Na prvním stupni je podle mě nejdůležitější neztratit hravost, humor a chuť učit se.

Více o mně:

Vždycky jsem tíhla k dětem. Ale psycholožkou jsem se stala tak trochu náhodou nebo možná řízením vyšší moci. Původem dětská sestra, která přemýšlela o medicíně, ale osud zařídil, že byla přijata ke studiu psychologie a pedagogiky. První zkušenost s psychologickou prací jsem zažila na dětské psychiatrické klinice ve fakultní nemocnici v Motole, později jsem pracovala na dětské neurologii v Thomayerově nemocnici. Jsem máma 4 dětí, psycholožka a terapeutka se soukromou praxí, kde mými nejčastějšími klienty jsou děti a dospívající. Kdysi dávno v dynamickém  psychoterapeutickém výcviku SUR, v současné době v psychoterapeutickém výcviku v biosyntéze. Temperamentní, někdy netrpělivá a výbušná, velkorysá v čase i orientaci v prostoru, ale ochotná naslouchat, rozumět, propojovat, objevovat a být blízko. To jsem já, Lenka, ve zkratce.

Mám ráda příběhy, hloubku vztahů a šířku možností, co v životě můžeme zažít a dělat. Věřím, že dobrý kontakt a dotek je léčivý, věřím, že tvoříme svůj život a že vždycky máme možnost nějaké, třeba malé změny. Ráda se dívám a poslouchám, a taky dost mluvím. Jsem založením komunitní člověk a vděčná za to, že mám kolem sebe spoustu dobrých lidí, kteří mě inspirují. Baví mě všechno tvořivé, nápadité, hravé, zpěvavé, barevné, vtipné, pulzující, v pohybu. Miluju ranní procházky probouzející se přírodou se psem, který je někdy i mým parťákem při práci s dětmi. S velkým potěšením se nořím do ledové vody, abych byla sama se sebou a hledala komfort v dyskomfortu. Jsem otevřená poznávání jiných kultur - před pár lety jsem se svou rodinou učila děti jako dobrovolník v Malém Tibetu. Jsem členem dobrovolnického týmu duchovní podpory Thomayerovy nemocnice.

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down