NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Lenka Holakovská
Pozice:
vedoucí vychovatelka v družině, asistentka pedagoga 3.třída

Moje role v Hlásku

Do Hlásku jsem nastoupila před 5 lety na pozici chůvy v jesličkách. Byla to velká náhoda, která mne posunula tam, kde jsem vždy chtěla být, a to mezi dětmi. Vystudovala jsem střední ekonomickou školu, ale práce v tomto oboru mě nenaplňovala. Na druhou stranu si díky této zkušenosti uvědomuji, že jedině při práci s dětmi se mi dostává upřímné zpětné vazby; největší odměnou je úsměv a nadšení dětí.

Protože v Hlásku má každý možnost si vybrat, co ho baví a vzdělávat se v oblasti, která je mu blízká, rozhodla jsem se při práci ještě studovat. Absolvovala jsem kurz asistenta pedagoga a dokončila studium předškolní a mimoškolní pedagogiky. Nyní pracuji v základní škole na pozici asistenta pedagoga a vychovatelky v družině.

Nemám ráda striktní pravidla a svázanost. S dětmi společně nastavujeme určitý řád tak, aby nám spolu bylo dobře a abychom se všichni cítili bezpečně a rovnocenně. Převážnou většinu učiva převádím do hry a praktických aktivit, aby si učivo děti mohly prožít a lépe tak zapamatovat.

To mne naučila moje dcera, která  má genetickou vadu,  a ta na sebe váže nejeden handicap. Nejvíce při mé práci čerpám právě z osobních zkušeností, které získávám jejím prostřednictvím. Náš život je společné neustálé učení, nejvíce se učím já. Baví mě hledat cestu k jejímu chápání a za úspěch pokládám, když to baví i ji. Stejně tak přistupuji k dětem z Hlásku.

Ráda jsem oporou rodinám, které prochází podobnými cestami jako já. Není to vždy snadné, ale jde to a mám radost z každého malého úspěchu.

Další vzdělávání:

  • Letní škola tvoření
  • MBTI I.-IV.
  • Letní škola Začít spolu
  • Čtenářské dílny
  • Matematika Hejného
Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down