NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Margaréta Roučová
Pozice:
vedoucí učitelka v MŠ
Lektor | speciální vzdělání:
Začít spolu
Učitel třídy:
Sovičky a Ježečci

Moje role v Hlásku


V Hlásku pracuji od roku 2016 jako učitelka v MŠ u dětí od 2 do 4 let, nově budu působit jako vedoucí učitelka pro celou MŠ. Hlásek je místo, kde se každý den setkávám s lidmi, kteří jsou pro mě inspirací k tomu, abych byla ve své práci kreativní při vytváření podnětného prostředí pro děti. Baví mě práce, která v dětech probouzí aktivní zájem o učení a objevování všeho nového ve světě, která umožňuje rozvíjet jejich schopnosti a vnímat své okolí.

Vím, že i dvouleté dítě nebo dítě se speciálními potřebami zvládne jet na společný výlet, umí se samo oblékat nebo si po sobě uklidit svůj talířek a hrneček. V děti mám obrovskou důvěru a přijímám všechny takové, jaké jsou. Máme radost, když se podaří dítě zaujmout, najít jeho silné stránky a hledat cesty, jak podpořit i ty slabé. Je krásné slyšet, že se k nám děti těší a vyprávějí rodičům o svých zážitcích.

Hlásek mi také umožňuje i práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami, kterou vnímám jako možnost, jak ve všech dětech upevňovat hodnoty jako je laskavost, ohleduplnost a rovnost. Když dítě nemluví, má zdravotní handicap, je úzkostné či má jiné speciální potřeby a nám se pak podaří společně s kolegyněmi předávat do základní školy dítě, které je v mnoha ohledech samostatné, zvládá mnohem více, než by kdo očekával, a hlavně je šťastné a vyrovnané, je to ta největší odměna. Jsem moc ráda, že mám v týmu kolegyně, které mají samy osobní zkušenosti s nejrůznějšími handicapy a dokáží mi být velkou oporou a vzorem.

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu pedagogickou, tři roky jsem pracovala v dětské skupině v Berouně. Absolvovala jsem kurzy: Začít spolu pro MŠ, Pregramotnost tvarů v Hejného metodě pro MŠ, Polytechnická výchova v MŠ, typologie osobnosti podle MBTI, školení Formativní hodnocení a Learning Stories.

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down