NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Martina Koutská
Pozice:
asistentka pedagoga v MŠ, hospodářka

Moje role v Hlásku

Pracuji v Hlásku od jeho založení, tedy již 10 let. Stále mám v paměti, jak jsme společně s Verčou v první budově, tenkrát ještě pro Klub Hlásek, myly okna a drhly podlahy.  V Hlásku jsem začala jako hospodářka a můj syn měl konečně možnost chodit do školky. Byl předškolák, dnes je mu již 15 let a jde na střední školu. Jsem také moc pyšná na moji dceru, která studuje vysokou školu. Oba jsou mi velikou oporou.

Miluji děti, nabíjí mne a dávají mi smysl dělat moji práci dobře. Postupem času mě práce s dětmi natolik pohltila, že jsem prošla speciálním kurzem pro asistenty pedagoga a stala ze mne také asistentka pedagoga. Role hospodářky mi ale zůstala, stále připravuji svačinky, vydávám obědy a starám se o čistotu všude kolem mě.

Poslední 4 roky pracuji u těch nejmladších dětí a je mi s nimi dobře. Každý rok mám na starosti jedno dítě se speciálně vzdělávacími potřebami. Tato práce je pro mne velkou výzvou a školou a já se vždy raduji z každého posunu a malých krůčků, které děti zvládnou. Někdy je mi hodně smutno, když dlouho nevidím žádné pokroky. Jindy skáču radostí, když se mi podaří dítě dobře začlenit do nějaké náročnější aktivity nebo když správně vysloví některé slovo či si samo přinese knížku a vydržíme spolu číst. Od toho mám ale své kolegyně, které mne vždy podpoří. Moc mi pomáhá úzký vztah s rodinou dítěte a její důvěra.

Mojí srdeční záležitostí jsou knížky, jsem vášnivou čtenářkou a tuto lásku ke knihám předávám dětem. Dětem čtu knížky každý den, společně si povídáme, tvoříme příběhy a hledáme společně další příběhy, které nás budou bavit. Se čtenářstvím jsme v Hlásku propojily i logohrátky a logopedická cvičení, na kterých spolupracuji s naší paní logopedkou.

Mám ráda jednání na rovinu, ráda pomáhám lidem kolem sebe a nezkazím žádnou legraci. Důvěra a pocit bezpečí v rodině jsou pro mne stejně důležité jako v týmu, v němž pracuji. Co mi život přináší, přijímám s pokorou a nikdy se nevzdávám.

Největší odměnou je pro mne to, když bývalí školkáčci, dnes už velké děti a někdy i skoro dospělé, mě poznají na ulici, obejmou mne nebo se za mnou přijdou podívat, pozdravit, popovídat.

Vzdělávání a kurzy:

  • Kurz asistenta pedagoga
  • Čtenářské dílny pro nečtenáře
  • Péče o děti od 2 do 3 let
  • MBTI I, III., IV.
  • Learning stories
Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down