NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Roman Horák
Pozice:
učitel předmětu Tvorba, klaun, hudebník, herec

Moje role v Hlásku

Jsem herec, mim, klaun, hudebník, občasný režisér, choreograf a pedagog. Narodil jsem v Praze, ale vyrůstal jsem v Bavorsku. Německé školy mě velice ovlivnily, ale po maturitě jsem toužil po návratu do rodných Čech. Vystudoval jsem obor Nonverbální a komediální divadlo na Pražské hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění HAMU a stal jsem se magistrem umění. Kromě toho jsem zdravotním klaunem a jezdím s dalšími 96 klauny po celé České republice, abych číhal na momenty radosti a provokoval ozdravný smích. To je velmi obohacující práce, protože dlouhodobě a systematicky přináší radost do nemocnic a hospiců, kde jinak lidem nebývá moc veselo. Je to velká škola pro každého klauna, protože musí být neustále ve střehu a v akci, ale zároveň empatický a citlivý vůči celému okolí. Kromě toho spolupracuji a tvořím se dvěma divadelními soubory, které jsme spolu s kolegy založili. Klaunský soubor se jmenuje Squadra Sua
( www.squadrasua.cz ), ten druhý se jmenuje 1. česko-německý kabaret / To téma ( www.dasthema.cz ).

Pedagogické činnosti se věnuji dlouhé roky, setkání a sdílení vědomostí s dětmi vnímám jako velké obohacení. Hlásek je pro mne mimořádným místem, protože je možné pracovat neotřelými metodami a napříč umělecky zaměřenými obory. Příkladem je námi vedený předmět tvorba, který kombinuje vědomosti a dovednosti z hudební, dramatické a výtvarné výchovy. To dává dětem možnost vnímat univerzální aspekt tvoření a hry, které mohou aplikovat v dalších předmětech či životních situacích. Učí se nejen tvořit, ale také vnímat ostatní, poslouchat sebe sama a při tom spolupracovat, připustit a respektovat jiný pohled a názor atd. To mne kromě tvorby samotné hodně zajímá a vidím v tom smysluplnou práci a investici pro budoucnost.

V Hlásku je příjemný pedagogický tým a kolektiv, ve kterém se cítím dobře. Vzdělávání nejen dětí, ale i pedagogů je prioritou školy, aby se lidé v ní mohli dále rozvíjet a pracovat na svých kvalitách a učit se pracovat i s mimořádnými situacemi v komunikaci s dětmi. Proto si Hlásku a kolektivu okolo školy vážím a jsem rád, že toho můžu být součástí.

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down