NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Roman Horák
Pozice:
třídní učitel 5. třída, učitel předmětu Tvorba, klaun, hudebník, herec
Učitel třídy:
5. třída

Moje role v Hlásku

Jsem herec, mim, zdravotní klaun, hudebník, občasný režisér, choreograf a pedagog. Narodil jsem v Praze, ale vyrůstal jsem v Bavorsku. Německé školy mě velice ovlivnily, ale po maturitě jsem toužil po návratu do rodných Čech. Vystudoval jsem obor Nonverbální a komediální divadlo na Pražské hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění HAMU a stal jsem se magistrem umění. Aktivně hraji ve dvou souborech: Squadra Sua Clowns ( www.squadrasua.cz ) a 1. česko-německý kabaret / To téma ( www.dasthema.cz ).

Pedagogické činnosti se věnuji od roku 2010 na katedře nonverbálního divadla na pražské HAMU a poslední tři roky také v Hlásku, nejprve jako učitel předmětu Tvorba a pro aktuální školní rok také jako třídní učitel v páté třídě.

Výzvy, které přináší pedagogický proces s mladými lidmi a s dětmi ve škole mě velice obohacuje a neustále se tím učím i já. Rozvoj myšlení, hledání alternativ, různorodé uchopení tématu, vzájemná spolupráce, kritické myšlení a aktivní diskuze, to vše jsou pro mne rozhodující principy pro výchovu samostatně přemýšlejícího člověka.

Před nástupem jako třídní učitel jsem čerpal hodně z materiálů RWTC ( Reading and Writing for Critical Thinking ) a jsem moc rád, že v rámci Hlásku máme možnost spolupracovat přímo s aktivními tvůrci tohoto moderního přístupu k výuce, jako je např. Květa Krüger nebo s dalšími odborníky, jako jsou Michal Dubec či Jitka Michnová.

V Hlásku je příjemný a inspirativní pedagogický tým, ve kterém se cítím dobře. Vzdělávání nejen dětí, ale i pedagogů je pro Hlásek prioritou, a proto jsem rád, že můžu být součástí této školy.

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down