NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Vendulka Myšková
Pozice:
ředitelka školy, třídní učitelka 1.třída, lektorka FIO

Moje role v Hlásku

Motto:“ Děti mě stále nabíjejí svou energií.“

V Hlásku pracuji od jeho založení. Užívám si všeho, co se mi na státní škole realizovat nepodařilo. Zážitkové učení, individuální přístup, komplexní péče o rozvoj dětí, o jejich vztah a motivaci k učení.

Vždy jsem chtěla učit jinak a vždy jsem ve své třídě měla děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Jako jedna z mála kolegyň jsem již před mnoha lety začala učit metodou profesora Hejného

Šest let jsem do Hlásné Třebaně dojížděla hlavně v létě a společně s kolegyněmi napříč MŠ a ZŠ jsme organizovaly letní tábory a další mimoškolní akce. To mne nabíjelo a inspirovalo. I když jsem učila ještě své poslední žáčky na své kmenové škole a chtěla jsem je dovést do páté třídy, stále jsem byla s Hláskem ve spojení. Jakmile jsem nastoupila do důchodu, cítila jsem, že mám stále velké nadšení a chuť na sobě pracovat. Když mne Verča oslovila, neváhala jsem ani chviličku. Mohla jsem si začít plnit svůj sen, a to učit jinak a mít volné ruce. Uvědomila jsem si, že mám poslední možnost učit po svém a být členkou týmu, kde je mi dobře. V roce 2017 jsem tedy přijala místo třídní učitelky v první třídě. Všechny děti jsem znala, protože to byly staří harcovníci z táborů. Bylo fajn mít třídu, kde je vše dobře nastaveno, kde se kolegyně ze školky postaraly o výbornou přípravu, a já jsem mohla začít učit. Nyní už mám páťáky a celé čtyři roky se učím vše s nimi.

Nikdy bych neřekla, že budu podnikat dobrodružné výpravy, jezdit na paddleboardu nebo s nimi držet krok při lyžování. Svoje Dráčata si nesmírně užívám, stále na ně koukám a nestačím se divit, jak jsou samostatná a jak si umí poradit se vším, co jim dnešní doba přináší.

Poslední rok jsem i ředitelkou školy. Starám se především o to, abychom naplnili potřebné vzdělávací cíle, a zároveň jsme dětem umožnili přemýšlet, přicházet si na vše prostřednictvím zážitků a zkušeností. Abychom jim umožnili stát se zdravě sebevědomými dětmi, které se umí samy rozhodovat o tom, co chtějí.

Dětem se věnuji celý život, ale mojí vášní je v mém volném čase zahrada, mám moc ráda ruční práce, hlavně šití. Doma mám dva pejsky mopsíky, moc ráda čtu i poznávám nová místa a památky.

Vzdělání:

učitelství pro I. stupeň ZŠ

Další vzdělávání:

• FIO
• Čtením a psaním ke kritickému myšlení
• Kurzy Hejného matematik
• Kurzy typologie osobnosti podle MBTI
• Letní škola Začít spolu pro ZŠ
• Seminář Formativní hodnocení
• Letní škola řemesel a polytechnického vzdělávání
• Learning stories

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down