NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Veronika Vaculovičová
Pozice:
majitelka, jednatelka

Moje role v Hlásku

Mojí úlohou v Hlásku je držet vše pohromadě a být všude, kde je třeba. Dbám na vzdělávání sebe i svých kolegů. Hledám nadšence a zároveň odborníky, kteří jsou našimi průvodci a pomáhají nám lépe proniknout do oblasti pedagogiky a dětských duší. Je pro mne důležité, abychom spolu uměli mluvit, abychom byli otevření a jednali narovinu. Své kolegy podporuji nejen v oblasti pedagogiky, ale i v oblasti osobního rozvoje. Mám i roli, která nemusí být vždy příjemná, ale je moje. Mám často roli toho, kdo musí říct NE, kdo dbá na dodržování dohod, pravidel a kdo je někdy musí i tvořit. Učitel je ten, kdo pečuje o děti a rodiče, moje role je pečovat o své kolegy a podpořit je i v těžkých situacích. Snažím se, abychom měli všichni stejná pravidla a aby bylo všem měřeno jedním metrem, i když je to někdy nekomfortní.

Starám se o finance, PR, HR, ale můžete mě vidět i s lopatou nebo smetákem nebo jak smažím řízky. Zatím mi to vše dělá velkou radost a jsem vděčná za jakýkoliv projev pochopení, poděkování či jen za úsměv.

Vzdělání:

 • Filozofická fakulta UK - obor koreanistika
 • MBA univerzita KDI Seoul - obor marketing a strategický management
 • Státní zkoušky z anglického jazyka  a mezinárodní certifikát IELTS

Další vzdělávání:

 • PAPI – psychodiagnostika / pracovní návyky a tvorba týmů
 • Outplacement
 • Leadership a management v oblasti HR
 • ŘEDITEL KOUČEM – Koučing akademie Libchavy
 • Komplexní rozvoj leadershipu
 • Metoda profesora Hejného
 • Learning stories
 • MBTI kurzy I,III. IV
 • FIE I
 • Formativní hodnocení

Více o mně

Moje cesta vzděláváním je velmi pestrá a vždy mi dávala smysl. Nikdy jsem se nenudila, vždy mi přicházely do cesty nejrůznější výzvy, které mě posunovaly dopředu. Celý život jsem měla štěstí na dobré průvodce a učitele, kteří mě provázeli a provází mým soukromým i profesním životem. 

Na gymnáziu jsem pracovala v Červeném kříži a ve studentské organizaci Majáles management, kde jsem se poprvé setkala s tím, jak vést svůj tým, jak motivovat lidi a jak přijímat různosti mých kolegů a přetvářet je v jejich přednosti. Díky této první pracovní zkušenosti jsem pochopila, že potřebuji pracovat s lidmi a že mým životním cílem je pomáhat tam, kde je třeba. Celé období studia jsem se věnovala projektům, které podporovaly lidi, kteří byli v těžké situaci, věnovala jsem se organizaci kulturních akcí a byla jsem vždy tam, kde se něco dělo. Společně s kamarády jsme například zorganizovali pletení nejdelší šály v České Republice, která je dodnes v muzeu kuriozit. Na pletení se podílelo mnoho lidí, třeba i pan Václav Havel, Jiří Suchý, Rafael Kubelík a další…

Na vysoké škole jsem studovala korejštinu, protože jsem milovala jazyky, chtěla jsem do světa a chtěla jsem dělat něco, co není úplně běžné. Když jsem poznala mého manžela, který je novinář, začala jsem si plnit svůj velký sen a tím bylo a je cestování. 

Několik let jsem pracovala v médiích a díky naší společné cestovatelské vášni, která byla spojena se zajímavou prací, jsme procestovali 62 zemí světa. Díky této práci jsem také za 13 měsíců objela s batohem zeměkouli, připravovali jsme reportáže pro pořad Svět 2006 a 2007 na TV Prima. Setkala jsem se s významnými osobnostmi, navštívila jsem domorodé kmeny, byli jsme jedni z prvních novinářů v Severní Koreji po roce 89, podívala jsem se do kuchyně NASA nebo jsem“ plavala“ v oceánu u břehů Antarktidy.

5 let jsme společně s manželem žili v Jižní Koreji. Velkou zkušeností byla výuka angličtiny, kdy jsem učila „žáky „od jesliček až po manažery. Tvrdost a striktnost korejského školního systému, který šel naprosto proti mému přesvědčení a potřebám, mi pak později dávaly zrcadlo, jak nastavit svoji školu tak, aby nic z toho děti nemusely zažívat.

Po ukončení studia MBA na korejské univerzitě, jsem pracovala v britské PR agentuře a poté v korejské HR společnosti. Díky této práci jsem měla možnost naživo poznávat velký svět businessu jihovýchodní Asie a zároveň velký svět lidí, kteří mnoho dokázali, ale zůstala jim pokora, laskavost a úcta k druhým. 

Tyto zkušenosti mi daly možnost si uvědomit co je v životě důležité. Pochopila jsem, co pro mne znamená rodina, přátelství, svoboda a co je to respekt a pokora.

Po návratu do Čech jsem pracovala opět v oblasti HR, zabývala jsem se personálními audity firem, školila jsem zaměstnance v oblasti komunikace, práce s týmem a hledala a pomáhala jsem manažerům hledat do týmů vhodné zaměstnance. 

S manželem máme dvě krásné děti, dceru a syna a usídlili jsme se v Hlásné Třebani. 

Mojí velkou vášní je stále cestování, plavání, tanec, turistika, ráda čtu dobré knížky. 16 let jsem se učila sólovému zpěvu, zpívala jsem ve sboru, byla jsem součástí několika kapel, v Hlásku jsem součástí pěveckého seskupení BezHásek. Tyto vášně ráda sdílím se svými dětmi a ráda předávám to, co mi dává smysl a co může mým dětem otevřít mysl.

Mám ráda lidi s dobrou duší, vážím si přátelství a důvěry. Nesnesu lež, intriky a neupřímnost.

Mé životní poslání je péče o lidi kolem sebe, a to mne provází celým životem. 

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down