Raport z družiny - březen 2022

Papírové tvoření k MDŽ 

Hned po jarních prázdninách, ze kterých se vrátily všechny děti v plné síle, jsme se pustili do skutečně jarního tvoření. Děti si ve družině vyrobily papírové hyacinty a karafiáty pro maminky a babičky k MDŽ. 

Náramky pro podporu Ukrajiny 

V těžkých časech je třeba si navzájem pomáhat. Dnes tyto těžké časy zažívá Ukrajina. Vedeme s dětmi rozhovory na toto téma a snažíme se jim vysvětlit, že bezdůvodná agrese nemá v civilizovaném světě místo. 

Mnozí z nás cítí, že slova nestačí. Také děti ve školní družině vnímají aktuální dění a chtějí pomoci i konkrétně. Vyrábějí náramky v národních barvách Ukrajiny a chtějí tak podpořit válkou zkoušenou zemi nejen symbolicky, ale i finančně. 

Koupí náramku darujete celou částku 50,-Kč na podporu organizace Člověk v tísni SOS Ukrajina. 

Pokusy 

Již měsíc tomu bylo, co měly děti k obědu kuře 😊. Řádně obrané kosti jsme naložili do octa a nyní poznávali jejich nové vlastnosti. 

Vyráběli jsme také větrníčky, které děti pak pouštěly z průlezky. Pozorovaly, jak se díky odporu vzduchu, který působí na šikmé vrtule, roztáčí. 

Slavnosti Morany 

Využili jsme pěkného počasí a vyrazili k řece. Děti si ještě před odchodem vyrobily malé Moranky, které si pak pustily po vodě. Nutriím ale žádná neunikla.  

Děti s naší výtvarnicí Denisou pilně chystaly našeho zástupce na Slavnosti Morany, které se konaly 26.3.  v Dobřichovicích. Barvily šaty, ulity, vystřihovaly papírové vločky, vytvářely šperky a korunu z domečků. A vyplatilo se! Naše Miss Morana vyhrála Hlásku 1.místo! 

Světový den divadla  

S dětmi jsme oslavili Světový den divadla výrobou loutek.  

Světový den divadla

Míčovky v březnu

Děti se v březnu vrátily do našich mladých let a učily se skákat přes gumu, skákat přes švihadlo, probíhat pod lanem a přeskakovat lano, to byla asi největší atrakce. Nechyběly ani základy házené, v chytání a házení se všichni ohromně zlepšují. Posilňujeme teamového ducha v podobě štafetových her a soutěží.

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down