Vánoční dobročinnost v Hlásku

Milí rodiče,

blíží se nám vánoční svátky a s nimi spojené přípravy. I Hlásek se pečlivě chystal na vánoční jarmark a besídku. Bohužel ani letos nám není přáno se společně potkat a ukázat Vám na čem děti intenzivně pracovaly.
O představení ale nepřijdeme, jakmile to bude možné, uspořádáme společné kulturní odpoledne. Rádi bychom do této náročné doby vnesli alespoň trochu povzbuzení, úsměvu a radosti, do které se zapojily všechny děti z Hlásku.
Nechceme se ale poddat tomu, co se kolem nás děje, a chceme podpořit děti, které se na společnou akci připravovaly alespoň zachováním jarmarku pro dobrou věc. Další zrušení by bylo pro ně jen zklamáním.


Do zimy roku 2019 se nám společně podařilo podpořit nejrůznější nadace nebo konkrétní lidi, kteří nás zaujali svými příběhy. Vybrali jsme krásné částky (někdy až 40 tisíc), které mohou přispět ke zlepšení problémové situace. Rádi bychom i letos tuto dobročinnost obnovili a pomohli tak lidem, kteří naši pomoc potřebují.


Začali jsme hned v listopadu a již jsme podpořili tyto projekty:


KRABICE OD BOT
Společně se podařilo podpořit 25 dětí v projektu Krabice od bot. Tuto sbírku uspořádala družina. Děkuji moc celému týmu, a hlavně Lence Holakovské, která tuto akci zaštítila.


RANÁ PÉČE
www.ranapece.cz
Přispěli jsme zakoupením 50 adventních kalendářů do MŠ na rodiny, které mají děti s kombinovanými vadami či závažným zrakovým postižením.
Děkujeme paní Šimkové (2. třída), která nás na tuto možnost upozornila, sama se přidala a zakoupila kalendáře pro 2. třídu k Mikuláši.


DOBROČINNOST ZŠ, DRUŽINY a MŠ/ aneb jarmark jinak
Všechny děti vyráběly na jarmark nejrůznější výrobky, dobroty či praktické dárky na předvánoční čas.
Každá třída pošle rodičům video, kde bude prezentovat své výrobky, které si můžete zakoupit u paní třídní učitelky.


To, co se neprodá ve třídě do 14. 12., bude poté 15. 12. a 16. 12. od 15:30 do 18:00 vystaveno v klubovně na zahradě MŠ. Zde si můžete zakoupit i výrobky z ostatních tříd ZŠ i MŠ a družiny.
Vše bude zajištěno dle aktuálních pravidel Covid 19.


Výtěžek z jarmarku věnujeme:
• MŠ – na Zdravotního klauna
• ZŠ a družina – na organizaci Patron dětí


Jak budeme peníze rozdělovat?


• V lednu se sejde žákovský parlament, paní učitelky z MŠ a družiny a společně vyberou konkrétní příběhy pro Patrona dětí a na konkrétní aktivitu Zdravotního klauna.


Dobročinnost tříd v ZŠ:


Děti se letos rozhodly i pro individuální dobré skutky. Peníze, které měly na dárky pro svoji třídu pod stromeček, poslaly těm, kteří to potřebují více.


1. třída – záchranná stanice živočichů Makov. KRMÍTKO PRO MAKOV – koupě krmítka (700,-) + peníze. Necháme se zapsat na mapu, z okolí Hlásné Třebaně tam ještě nikdo není. Můžete nás najít pod názvem ZŠ HLÁSEK - “Vydrýsci”.


2. třída: 1500 Kč věnujeme nadaci Donio.cz, konkrétně dvanáctiletému Dominikovi, který je po mrtvici míchy a rád by si pořídil handbike. Podpoříme také jednu rodinu, která si to zaslouží.


3. třída – buď věnují celou částku 3000,- na Patrona dětí, nebo ještě najdou další organizace, které by chtěly podpořit. Ještě společně vybírají, chtějí společnou poradu, ale zatím je část dětí nemocných. Určitě ale zveřejníme konkrétní dar.


4. třída – 1500Kč věnujeme na Patrona dětí a zapojili jsme se dlouhodobě do projektu Čtení pomáhá aneb pomáhej tím, že si čteš (www.ctenipomaha.cz).


5. třída – děti si odhlasovaly částku 3 000 Kč rozdělit takto: 1 800 Kč pro třídu (dárek stolní fotbal), 1 200 Kč věnují na projekt Ježíškova vnoučata, Vendulka + Bára přispějí každá 500 Kč na celkovou výši příspěvku 2 200 Kč. Děti vybraly originální přání 🙂


Dárek: Zabíjačka
Pro: Mlsní senioři
Proč si to přeji: Milý Ježíšku, jelikož většina z nás vyrostla na vesnicích, kde se běžně zabíjačky konaly a my rádi vzpomínáme na veselé zážitky z dob minulých, rádi bychom zabíjačku a čerstvé produkty z ní zase ochutnali. V domově jsme již jednou zabíjačku zažili a moc se nám to líbilo, proto bychom si ji přáli prožít se vším všudy znovu. Prosíme tedy Ježíška, zda by nám neposlal někoho, kdo by nás v tomto přání podpořil a pomohl nám jej zrealizovat. Moc děkujeme!
Kde se přání plní: Domov pro seniory SENIOR Otrokovice, budova B


Kolegyně Vám všem TENTO TÝDEN zašlou videa s prezentací výrobků dané třídy, všechna videa najdete V RODIČOVSKÉ SEKCI pod záložkou ZŠ VŠE A MŠ VŠE od 13.12.


Přednost k zakoupení budou mít vždy rodiče dané třídy, všichni si poté můžete zakoupit zbylé výrobky od 15. 12. do 16.12 v klubovně MŠ od 15:30 do 18:00, jak jsem již zmiňovala.


Pokud byste se rozhodli podpořit i konkrétní projekty tříd, domluvte se s paní třídní učitelkou.


Všem předem děkuji za podporu.


Přeji klidný adventní čas.
Veronika Vaculovičová

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down