NÁŠ TÝM

Lidé Hlásku
Claudia Carrington
Pozice:
učitelka AJ v ZŠ

Moje role v Hlásku

Celý svůj život se věnuji jazykům, které mi nejednou pomohly otevřít dveře k obohacujícím zážitkům a zajímavým příležitostem, a to nejen v učitelství. Jako rodilá Angličanka jsem vyrůstala v bilingvní rodině v Londýně. Jazyky jsem pak studovala na univerzitě v Oxfordu. Mé následné působení v kulturní diplomacií a profese tlumočníka/překladatele mi poskytly možnost setkat se a pracovat s řadou zajímavých a inspirujících osobností z oblasti kultury, ale i s vrcholnými politiky, mezi které patří Václav Havel.

Při učení mne těší, když se mohu podělit o radost z jazyků a zároveň předat dál užitečnou a v dnešním světě tolik potřebnou praktickou dovednost.  Můj přístup k výuce angličtiny asi nejvýstižněji popisuje slovo ´intuitivní´. Vnímám jazyk primárně jako komunikační prostředek sloužící k dorozumění se, a z toho vychází obsah i forma toho, co učím. Obzvlášť u mladších dětí se zaměřuji na ústní projev. Kromě toho, že výuku přizpůsobuji věku a schopnostem dětí, učím tomu, o čem si myslím, že v reálných situacích děti užijí, a to takovou formou, která jim je blízká, aby je to zajímalo a bavilo. Ráda při výuce využívám písničky, básně, říkanky a hry, a baví mne do výuky začleňovat knížky a příběhy. Čerpám při tom z pestré zásoby jak ze svého dětství, tak i ze současné anglickojazyčné literatury pro děti, doplněné vlastními materiály.

V Hlásku, kde učím už několik let, nacházím vše, co potřebuji k tomu, abych mohla svou práci vykonávat co nejlépe – profesionální a přitom přátelské prostředí, podporu, otevřenost, vzájemnou úctu a inspiraci (nejen mezi kolegy, ale i mezi vyučujícími a dětmi) a v neposlední řadě možnosti dalšího osobního a profesionálního růstu. Jsem ráda, že mohu být součástí takového jedinečného týmu.

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down