Jak Hlásek vidí naši rodiče

Ahoj všem,

   Jsem maminka dvou kluků, kteří oba navštěvovali MŠ Hlásek. Starší navštěvuje dál ZŠ Hlásek, ale mladší musel kvůli těžké dysfázii přestoupit do speciální školy, kde se mu věnují speciálně vyškolení pedagogové.

A díky tomu, a i díky svým kamarádkám, které mají děti ve státních školách, mě napadlo trošku vyzdvihnout to, co jsem v době, když jsem měla oba kluky v Hlásku, brala jen jako fajn věci a až v době, kdy o ně mladší přišel, jsem zjistila, jak moc velká pomoc to byla.

V první řadě se mi na Hlásku líbí celkový koncept – menší počet dětí a výrazně vyšší počet dospělých, kteří se jim aktivně věnují. Jak během výuky, tak i během družiny a v průběhu zájmových kroužků. Pozornosti a individuálního přístupu se tak dostane všem dětem, i těm, které lehce vybočují proti standardu – tím, že jsou v něčem slabší nebo v případě, že na něco projevují velké nadání a je tedy potřeba je rozvíjet více a dát šanci jejich talentu plně vzkvést. Vzdělávání je vedeno nenásilnou formou, doplněno mnoha projekty (individuálními i skupinovými), časté jsou i různé exkurze a výlety na zajímavá místa (farmy, rukodílny, historické centrum Prahy), doplněné výlety hracími (Jump arena, Aquapark, ..).

Další dobře fungující částí je družina. Nikdy se mi nestalo, že bych viděla paní učitelky sedět za stolem s kafem a časopisy, zatímco si v druhé části místnosti banda dětí skáče po hlavě.  Nikdy jsem tam neviděla zapnutou televizi nebo tablet, “aby byl od dětí pokoj” – což jsem brala vždy jako samozřejmost a teď vidím, že to samozřejmost není. Dospělí se dětem aktivně věnují.

Výborná věc jsou odpolední zájmové kroužky, které jsou všechny v rámci školy, nebo s vlastní školní logistikou (tuisťák, plavání) a tak rodič nemusí dítě vyzvedávat a někam převážet a tam zase vyzvedávat..  Za nás s manželem úplně nejvíc super turistický kroužek, který vedou dva muži nadšení do čehokolilv sportovního, kteří se nebojí a děti si tak vyzkouší spoustu sportovních aktivit – paddleboardy, aquapark, lezecká stěna, prolezení štol Ameriky, orientační běh, lední bruslení atd. Kroužky programování a matematiky má syn také strašně rád, super je i možnost plaveckého kurzu přímo v rámci družiny.

Pozitivní je i otevírací doba od 7 do 18  hod a plně zajištěné celodenní stravování, což výrazně usnadňuje život pracujícím matkám.

Prostě je pro mě opravdu cenné, že staršího syna ráno do školy odvezu a odpoledne vyzvednu a mám jistotu, že se něco nového naučil, že se vzdělává, jak má, že i odpoledne strávil konstruktivně, nějakou aktivní čínností a že ho škola vzdělává nejen v učení, ale i v sociálních dovednostech a v upevnění hodnot.

Samozřejmě, pokud má dítě vysoce speciální vzdělávací potřeby, je pro něj daleko vhodnější speciální škola, která ho bude vyučovat jeho tempem a přizpůsobí se jeho potřebám. Nad to samozřejmě není - ani kroužky, ani družina nemohou vyvážit přínos skutečně vhodného vzdělávacího procesu. Pro zdravé dítě i pro dítě, jehož speciální potřeby umožňují začlenění do kolektivu a programu školy, je podle mě Hlásek skvělá volba.

Alena Divišová

Fakturace

Školy HLÁSEK-základní škola a mateřská škola,s.r.o.
U Kapličky 58, Hlásná Třebaň, 26718

IČO: 24296023
Datová schránka: z2ecp7i
Č.ú. MŠ a ZŠ: 77139/5500
Č.ú. Klub Hlásek, z.s:

2249014319/0800 (miniškolka, tábory, služby, kroužky)

RED-IZO: 691004358

Máte dotaz nebo nás chcete navštívit?
+420 777 568 562
Rovinská 96 (ZŠ a MŠ)
U Kapličky 58 (ZŠ/ sídlo společnosti)
Hlásná Třebaň 26718
Hlasek - logo skoly bile
crossmenuchevron-down